Krmení mláďat

Jak správně krmit mládě, když jej přinesete domů

 

Mnoho čerstvých majitelů freťat dělá chyby v krmení mláďat.

Mláďata u nás jsou zvyklá na maso a granule. Ve třech týdnech se miminka začínají přikrmovat masem mixovaným na kaši. K tomu přidávám vitamíny - Roboran H. Když jsou o něco starší, maso melu v mlínku i s granulema a kostma. Později zvládají už okousat kousky masa z kostí nebo i jednodenní kuřátka. V osmi týdnech mají maso už jen 3x denně, plus k tomu mají vždy k dispozici misku se suchýma granulema a misku s granulema namočenýma ve vodě. Občas přidám křepelčí vajíčka, nebo trochu tvarohu, ale to minimálně.
Mláďatům občas můžete dát kvalitní konzervu, ale dávat jen kapsičky vhodné není, nejsou dostatečně kvalitní. Jestliže nutně chcete konzervy, vybírejte jen ty, kde je 100% maso - ty se již na trhu sehnat dají.
Pokud chci krmit granulema, postupem času zmenšuji denní dávku masa a dávám méně k dispozici granule namáčené. Ve 10 - 12 týdnu už freťata spolehlivě moou chroupat granule suché. I granule je potřeba vybírat, ne všechy jsou vhodné pro fretky a kvalitní. Tabulky vhodných granulí jsou dostupné na internetu.
Rozhodli jste se krmit BARfem? Doporučuji si přečíst více informací o barfu na stránkách chovatelské stanice Majestik v sekci články. Protože pokud krmíte masem, musíte dodávat fretce i vitamíny a minerály a maso střídat, krmit nejen svalovinu, ale i kosti, kůži, vnitřnosti atd.. Krmení například pouze kuřecí svalovinou není BARF a fretce nic dobrého nepřinese, není to vyvážená strava.

 

 

SCHF

Nemyšl

IČO 22894951
č.ú. 3113614002/5500
Předseda: 737 844 289
Bára Pálková
Místopředseda: 792 298 691
Kateřina Puflerová
Plemenná kniha: 723 513 180
Jana Frausová
info.schf@gmail.com
Vytvořeno službou Webnode